Nevím jak vy, ale skoro denně narazím na nějakou aplikaci, o které jsem nic nevěděla. Ne, že bych to vyhledávala, ale člověk se neubrání otázkám: na co mi je ten cloud? proč mi to posílají do prčic přes dropbox? atd.
Někdy je dobré si dát pauzu a chvíli se nepídit, protože vám to může ubrat docela dost času.
Nicméně sem tam to nevydržím a něco o tom čtu.
Svět blogerů je poměrně dost zájmově roztřízen, přesto předpokládám, že na časopis Maštal už jste někdy natrefili a listovali. Může za to
ISSUU.
Díky ní( němu?), můžete vytvářet internetový časopis , občasník.... doplňte si tam co je vám libo dle vlastních potřeb.
Stejně jako Flickr slouží ke sdílení fotek , Youtube na sdílení videí, tak ISSUU je na sdílení dokumentů.
Tak jako u všeho vám nabídnou na začátku trochu drogy zadarmo a později platíš, tak i ISSUU nabízí možnost publikovat s menším množstvím dat a pak už solíš. Naštěstí v tomto případě, i když už zatoužíte po větším uložišti fotek a dokumentů, není to kapsy deroucí. Za necelých 19 dolarů měsíčně máte časopis, kterým můžete oblažovat spoluobčany v svém městě, své žáky, zaměstnance nebo zákazníky. V neposlední řadě můžete dělat něco jen tak pro radost.
Publikace tímto způsobem vyjde mnohonásobně levněji a to nemluvím o všech skvělých možnostech jako vkládat odkazy na videa, weby, hudbu, o kterém se tištěnému časopisu může zdát.
Návod jak takový časopis vložit na svůj blog. Princip stejný jak pro blogger nebo wordpress.
Najedete na časopis, který se Vám líbí. Mně se líbí Maštal, tak najedu tam...
Dole klik na share a potom na embed.
Díky embed se Vám otevře nové okno s Embed codem. Ten zkopírujte a přesunete se k vašemu rozepsanému článku na blogu.
Vlevo nahoře klikni na HTML a vlož embed code na místo, kde potřebuješ. ULOŽ! a vrať se klikem NAPSAT( to je hned vedle HTML)do textu.
No a máš to tam.
Ještě k těm otázkám. Odpoledne jsem se stavila do knihovny. U sekce ,,fyzika" jsem lehce znejistěla. Chtěla jsem si půjčit základy fyziky, ale evidentně vydavatelé nepočítali s tím, že existují lidé, kteří nechápou ani princip štěpení jádra. Je na čase se smířit s tím, že neurony v mém mozku prostě přenesou jen malé množství dat, často informace nedoputují ani tam kam mají.
Nakonec hezký výběr:
Drobné perly od arch. Davida Vávry
Očista/ Sofi Oksanen
Jak se přestat hádat s dětmi ( David má období diskuse na téma:Proč už musím vypnout notebook, když jsem na něm byl jen 4 hodiny?)
,,Kvantová teorie nikoho nezabije"....ale zabije